Właściwe żywienie psa a jego zdrowie

Żywienie psa stanowi bez wątpienia jeden z najistotniejszych obszarów troski o jego zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jak zatem żywić swego ukochanego pupila, aby w pełni skutecznie wspierać jego organizm?

Witaminy i minerały a zdrowie psa

Porady żywieniowe dla psów zawierają wiele istotnych wskazówek, które pozwalają na zachowanie przez czworonoga przez długie lata dobrej kondycji, energii oraz zdrowia. Niezwykle ważne jest, aby podawać psu wysokowartościowe pożywienie, bogate w niezbędne witaminy i składniki mineralne. Zarówno suche jak i mokre karmy powinny zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczów oraz węglowodanów.

Białko jest bardzo ważne dla prawidłowej pracy układu mięśniowo -szkieletowego każdego czworonoga. Składnik ten pozwala utrzymać stabilność masy mięśniowej psa oraz wspiera jego regenerację po wzmożonym wysiłku.

Tłuszcze dostarczają sporą dawkę energii oraz w dużym stopniu wpływają na zwiększenie smakowitości posiłków. Ponadto odpowiadają za wchłanianie witamin takich jak: A, D, E i K.

Węglowodany są bardzo wartościowym źródłem łatwo przyswajalnej energii oraz włókna pokarmowego, które odpowiada za prawidłową funkcję jelit. Ich źródłem są przede wszystkim zboża, które podczas produkcji karm są poddawane obróbce. Więcej na petportal.pl.

Żywienie psa – istotne czynniki

Dieta każdego psiaka powinna być zawsze odpowiednio zbilansowana oraz dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Podczas jej ustalania należy zawsze wziąć pod uwagę:

  • stan zdrowia
  • wiek
  • masę ciała
  • poziom aktywności

Ważne jest również to, jakiej rasy jest pies. Dieta psa powinna także być odpowiednio dostosowana do jego stanu zdrowia. Trzeba zawsze wziąć pod uwagę alergię oraz ewentualne choroby. Właściwa higiena posiłków, zbilansowane pożywienie oraz dostęp do wody to podstawa, dzięki której każdy czworonóg może cieszyć się dobrym zdrowiem oraz niesamowitą energią każdego dnia.