Pies w górach

Co ma wielkie znaczenie

Gdy decydujemy wziąć naszego kochanego pupila na weekend w góry musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ważne jest również aby pies także czuł się komfortowo w górach tak jak my. Dlatego wielkie znaczenie ma, w jakim wieku jest nasz pies, czy jest młodym psiakiem, który lubi pokonywać trudne przeszkody i duży wysiłek nie stanowi dla niego problemu czy ma już swoje lata i raczej nie będzie chętny na takie wędrówki. Może nawet utrudniać a nawet zepsuć całą frajdę z wycieczki. Przez planowaniem takiego wyjazdu warto się zapoznać z regulaminem parku, gdybyśmy akurat taki odwiedzali, ponieważ nie każdy park wyraża zgodę na obecność czworonogów. Warto dodać, że nie wszystkie hotele zezwalają na przyjazd gości wraz ze swoimi pupilami.
Wyjazd w góry z psem o czym trzeba pamiętać, dowiesz się w kolejnej części, w której opisuję najważniejsze przedmioty ułatwiające a zarazem zapewniające nam, że komfort nasz jak i naszego ukochanego pieska będzie niezachwiany.

Co warto wziąć dla psa w góry

Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą o której nie mamy prawa zapomnieć są dokumenty naszego pieska. Książeczka zdrowia w aktualnymi szczepieniami czy odrobaczaniem. Gdy wybieramy się poza granicę kraju warto wziąć paszport. Na pewno przyda nam się kaganiec, w szczególności gdy nasz pupil nigdy wcześniej nie podróżował i nie mamy pojęcia jak się może zachować. A nawet gdy znamy zachowanie psa to na wszelki wypadek nie zaszkodzi. Niezbędnymi przedmiotami mogą się okazać miska, w której będziemy podawać naszemu pupilowi jedzenie czy wodę. Identyfikator, który w razie zagubienia się naszego psa, zostawi nam cień szansy na jego odnalezienie, a osobą które go znajdą pozwoli się z nami skontaktować. Możemy zabrać ze sobą smycz, najlepiej gdyby było trochę dłuższa aby nasz pupil równie jak my mógł pozwiedzać trochę bardziej nowe tereny. Warto zabrać ze sobą jakieś smakołyki dla psa, które jeszcze bardziej zachęcą go do podróżowania i pomogą mu nie opaść z sił.