Jakie są minusy posiadania papug?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem pupila, podobają Ci się papugi, ale nie jesteś przekonany czy są to zwierzęta dla Ciebie postaramy się przybliżyć Ci codzienne życie pod jednym dachem z tymi uroczymi stworzeniami. Przygotujemy Cię na ewentualne nieprzyjemności, które mogą wiązać się z posiadaniem tych zwierząt, nie jest ich bardzo dużo, aczkolwiek należy pamiętać że są to tak samo żywe istoty jak i My, a ich posiadanie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością!

1.hałas. jeśli jesteśmy osobami które Bardzo cenią sobie ciszę oraz spokój, lepiej odpuścić sobie kupno papug. Przykrywanie cienkim ciemnym materiałem przynosi co prawda rezultaty, jednak nie po to bierzemy zwierzę by nieustannie się na nie denerwować.
2.pierze. jeśli posiadamy papugi w mieszkaniu jest wszędzie pełno pierza, odkurzać trzeba codziennie.
3.kupy. papugi załatwiają swoje potrzeby średnio co kilkanaście minut, nie da się więc ukryć że jeśli tylko wypuścimy je na loty po mieszkaniu, będziemy mieć niespodzianki w postaci ptasich kup.
4.wydatki. wydatki związane z papugami nie są wielkie. Problemem mogą okazać się jednak ewentualne choroby, leczenie papugi musi odbywać się u weterynarza od zwierząt egzotycznych a jego koszty są zazwyczaj wysokie.