Wybór odpowiednich akcesoriów dla kociaka

Chęć posiadania zwierzątka wiąże się z dbaniem o niego oraz odpowiednim przygotowaniem przed przybyciem go do naszego domu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kotka musimy przed jego zawitaniem go w nasze progi zrobić zakup niezbędnych rzeczy, które będą potrzebne w jego codziennym prawidłowym funkcjonowaniu. Wyprawka dla kota to kilka niezbędników, które zakupimy w każdym sklepie zoologicznym lub możemy także zamówić internetowo ( na pewno będziemy mieli w tej opcji większy wybór akcesoriów).

Jak wybrać najlepsze akcesoria dla pupila

Każde zwierzę je oraz pije – nie zapominajmy, że kot też. Dlatego tak ważne jest, aby miał swoją i tylko swoją miseczkę na jedzenie oraz picie. Ważne jest też, aby stała ona zawsze w tym samym miejscu. Powinniśmy wybrać w naszym domu miejsce, gdzie nasz kotek będzie spożywał swoje pokarmy. Najlepszym miejscem na umiejscowienie miski na jedzenie oraz picie jest kuchnia bądź przedpokój. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym stoi miska są ułożone płytki na podłodze to wybierzmy miskę z przyssawkami gumowymi lub połóżmy pod nią malutki dywanik. Nikt nie lubi jak miska z jedzeniem mu się przesuwa podczas spożywania posiłku. Koty nie potrzebują dużych miseczek na jedzenie. Możemy kupić dwie ( jedna na pokarm, a druga na wodę) lub jedna podwójną. To jaki model wybierzemy oraz z jakiego tworzywa będzie wykonana ( plastik, metal, guma) to już zależy tylko od naszych upodobań. Kiedy nasz kociak ma już z czego jeść musimy postarać się, aby miał też co jeść. Na rynku jest wiele karm dla kotów ( suchych, mokrych). Dla naszego milusińskiego na początek najlepsze będą karmy przeznaczone dla małych kotków.

 

Kuweta, czyli kocia toaleta to podstawa w każdym domu, w którym mieszka kociak. Nasz pupil musi mieć ją w jednym miejscu, aby wiedział gdzie udać się za potrzebą. Pamiętajmy, aby pilnować regularnego wymieniania żwirku , unikniemy wtedy przykrego zapachu w mieszkaniu, a nasz mruczek też będzie z tego powodu zadowolony. Rozmiar kuwety powinien być dostosowany do wielkości naszego kota – musi on mieć na tyle miejsca, aby swobodnie się w niej obrócić. Do wyboru mamy kuwety odkryte bądź zakryte. W przypadku zakrytych na pewno nie będziemy mieli rozsypanego żwirku poza nią. Jednak nie wszystkie futrzaki akceptują taki rodzaj toalety. Wielkość podłoża w kociej kuwecie też ma znaczenie. Kot z natury zagrzebuje swoje odchody w podłożu, dlatego większość zwierzaków zdecydowanie woli żwirek o drobnej granulacji.