Ovo Vetica – opieka weterynaryjna nad fermami drobiu i zakładami wylęgowymi.

W trosce o zdrowie ptactwa hodowanego na fermach drobiu i zakładach wylęgowych bardzo ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Jest tak ważne, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju choroby kur, ponieważ kura nioska może zapaść na różne choroby, co przekłada się na gorszą efektywność ferm drobiu i zakładów wylęgowych.

Efektywna i bezpieczna produkcja drobiu.

Często zdarza się tak, że większe fermy i zakłady produkcji drobiu decydują się na założenie własnych gabinetów weterynaryjnych, które są integralną częścią firmy. Zatrudniane w tym celu są całe zespoły weterynarzy i techników weterynaryjnych, co gwarantuje stałą i sprawną opiekę weterynaryjną nad hodowanym drobiem.

Weterynarz drobiu – jakie są jego zadania?

Zespoły weterynaryjne, które współpracują z fermami drobiu i zakładami wylęgowymi, mają za zadanie stałego nadzoru warunków zootechnicznych oraz żywieniowych, przeprowadzanie zabiegów profilaktycznych, dbając przy tym o jak najlepszy rozwój drobiu.
Ponadto sprawują opiekę weterynaryjną w wylęgarniach piskląt, wykonując szczepienia profilaktyczne, które mają za zadanie zapewnić, aby nie rozwinęły się choroby, np. ptasia grypa, która jest tak groźna.

Zespół Ovo Vetica.

Jednym z profesjonalnych zespołów, które zajmują się kompleksową obsługą weterynaryjną ferm drobiu i zakładów wylęgowych, jest zespół Ovo Vetica. Wyróżnia ich wyjątkowe zaangażowanie, determinacja oraz pasja zawodowa i naukowa.
Zespół weterynarzy i techników zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób drobiu. Ich zakres obsługi obejmuje:

  • stada rodzicielskie i prarodzicielskie
  • nioski towarowe
  • brojlery kurze
  • bażanty
  • zakłady wylęgowe, fermy drobiu, wytwórnie pasz oraz ubojnie drobiu.

W imię idei tak wysoko wyspecjalizowanej placówki, opiera się ona na zasadzie zintegrowanej opieki nad fermami. W ramach tej opieki działania obejmują m.in. leczenie drobiu w przypadku, kiedy zostanie wykryta choroba.

Przede wszystkim zespół prowadzi jednak pełen zakres usług profilaktycznych, który obejmuje:

  • kompleksowe szczepienia ochronne
  • doradztwo hodowlane i żywieniowe
  • doradztwo w zakresie profesjonalnego sprzątania, mycia i dezynfekcji kurników – pozwala to na uniknięcie i zapobieganie występowania wielu chorób
  • doradztwo w zakresie przygotowania kurników do audytów zewnętrznych.

Ovo Vetica – współpraca z hodowcami.

Zespół obsługuje czołowych producentów drobiu, jak również stada bażantów łownych należących do kół łowieckich. Zasięg ich działania to przede wszystkim Polska centralna, jednak istnieje możliwość świadczenia usług również w innych rejonach Polski – zespół otwarty jest na taką współpracę, ich zasięg działania obejmuje nawet doradztwo w Rumunii czy Ukrainie.

Prowadzony również przez zespół sklep dla hodowcy kur na stronie internetowej sklepdrobiarza.pl dostarczy cennych informacji dla hodowców. Poprzez stronę można uzyskać informacje o każdym członku zespołu Ovo Vetica i jego osiągnięciach, a także uzyskać kontakt z zespołem i zamówić profesjonalne środki do czyszczenia, dezynfekcji a także dodatki paszowe uzupełniające dla drobiu.