Różne gatunki gołębi – gołębie belgijskie

Gołębie dzielą się na różne gatunki. Co prawda, gołąb ogólnie jest uznawany za ptaka, którego hodowla nie należy do procesów najtrudniejszych, jednakże zależnie od gatunku może być to łatwiejsze bądź też trudniejsze.

Gołębie belgijskie

Najpopularniejsze w Polsce są bez wątpienia gołębie pocztowe. Hodowli gołębi pocztowych nie musimy długo szukać, gdyż znajdują się ich dziesiątki, a często setki w każdym jednym województwie w granicach naszego kraju. Innym popularnym gatunkiem gołębi, są gołębie belgijskie, które w Polsce są również niesamowicie popularne. Niezależnie od tego na jaki gatunek gołębia się zdecydujemy, jako hodowcy musimy charakteryzować się sumiennością, punktualnością, cierpliwością, a także odpowiedzialnością i troskliwością. Jeśli posiadamy wszystkie z wyżej wymienionych cech, możemy spokojnie przejść do analizy i badania tego, od czego zacząć i co powinniśmy zakupić w celu utworzenia nowej hodowli gołębi.

Hodowle gołębi

Na terenie naszego kraju oraz całej Europy, gołębie są najpopularniejszymi ptakami hodowlanymi. Dzięki łatwości w ich hodowaniu, możemy również śmiało wysnuć wniosek że jest to dobry sposób na rozpoczęcie naszej kariery jako hodowca ptaków. Dzięki hodowli gołębiom nauczymy się podstawowych czynności jakie należy wykonywać przy hodowaniu różnego rodzaju ptaków, zmierzymy się także z wyzwaniami takimi jak na przykład choroby gołębi na naszej hodowli, z którymi będziemy musieli zwyciężyć. Choroby gołębi to poważna sprawa, a są one najróżniejsze. Wyróżniamy choroby różnego stopnia zaawansowania oraz śmiertelności, są choroby którym możemy stawić czoła bardzo łatwo gdyż są one nisko niebezpieczne, jednakże analogicznie istnieją również takie choroby, których pokonanie będzie od nas wymagało ciągłej obserwacji wszystkich osobników na hodowli, a także zainwestowania w odpowiednie lekarstwa oraz środek zabezpieczające zdrowe osobniki przed zachorowaniem. Pokonanie choroby wśród gołębi jest bardzo ważne, uczy nas bardzo wiele i dodaje dużo doświadczenia.