Co warto wiedzieć o spacerach z psem, zanim czworonóg pojawi się w Twoim domu?

Codzienny spacer z psem jest niezwykle ważną sprawą. Jest to jedna z tych czynności, które należy wykonywać niezależnie od pogody, chęci czy pory roku. Pies potrzebuje wyjść z domu, przewietrzyć się, ale przede wszystkim załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Długi spacer z psem to też sposobność do zacieśnienia więzi pomiędzy pupilem a właścicielem. W trakcie spacerów można zwiedzić niemały kawałek terenu wokół domu czy bloku. Można urozmaicić spacer różnymi zabawami, które poprawią apetyt psa oraz przyspieszą krążenie krwi w organizmie. Sprawdź, jak powinien wyglądać dobry spacer z psem i co warto wiedzieć o pierwszym wyjściu szczeniaka. A może w stolicy znajdziesz ciekawe miejscówki na długie spacery z pupilem?

  1. Jak powinien wyglądać spacer z psem?
  2. Pierwszy wyjście szczeniaka — raczej nie na długi spacer!
  3. Jak urozmaicić spacer? Sprawdź ciekawe miejsca na codzienne spacery z psem!

Jak powinien wyglądać spacer z psem?

Spacer to bardzo ważna kwestia w przypadku czworonogów. Jest to idealna okazja do załatwienia potrzeb fizjologicznych psa, ale również na rozrywkę z właścicielem. Z pewnością nie powinien to być przykry obowiązek. Jeśli tak jest, bardzo możliwe, że pies to nie jest dobre rozwiązanie dla Ciebie. Wspólny spacer z psem to przede wszystkim powinna być frajda dla Ciebie i psa. Podczas wędrówki warto mówić do swojego zwierzaka, aby nie było mu obojętne, kto idzie po drugiej stronie smyczy. Zalecane są różne zabawy węchowe, więc jeśli wychodzicie na polankę obok bloku, warto wziąć ze sobą kilka zabawek.

Załatwienie potrzeb fizjologicznych to jedno, ale spotkanie z innym psem to też ciekawa opcja dla Twojego pupila. Spotkanie z przyjacielem, spotkanie z innymi psami to znacznie ciekawszy spacer, niż standardowe wyjście. Pupil może się z nimi pobawić, zacieśnić więzi. Z kolei Ty, jako właściciel, masz idealną okazję do spotkania z drugim człowiekiem.

Pierwszy wyjście szczeniaka — raczej nie na długi spacer!

Pierwsze dni i miesiące szczeniaka to czas, kiedy właściciel drży o bezpieczeństwo ukochanego czworonoga. Wielu nie chce narażać swojego malutkiego zwierzęcia na niekorzystne okoliczności. Kiedy więc rozpocząć pierwsze spacery? Należy pamiętać, żeby przed wyjściem upewnić się, czy szczeniak posiada wszystkie szczepienia. Najważniejsze jest to przeciwko wściekliźnie. Ostatnia seria odbywa się w okolicach czwartego miesiąca życia psa, dlatego pierwszy spacer warto zaplanować już po szczepieniu.

Ciekawy spacer dla szczeniaka to taki, który odbywa się w naturze. Oczywiście w mieście nie obędzie się bez ulic i chodników, jednak mieszkając z psem, warto mieć na uwadze wyjścia do parku lub na okoliczne tereny zielone. Możesz mieć pewność, że będzie to spacer idealny.

Jak urozmaicić spacer? Sprawdź ciekawe miejsca na codzienne spacery z psem!

Chcesz ze swoim psem wyjść w jakieś ciekawe miejsce? Znudziły Wam się okoliczne trawniki i parki? Koniecznie zdecyduj się na spacer po Warszawie. Może akurat mieszkasz w okolicy, pochodzisz z niedalekiego miasteczka lub wsi i masz ochotę wybrać się z psem do wielkiego miasta. Na szczęście stolica oferuje kilka ciekawych miejscówek dla psów, o których więcej możesz przeczytać na stronie pies.edu.pl/najlepsze-miejsca-na-spacer-z-psem-w-warszawie/.

Do najbardziej znanych i cenionych przez właścicieli psów miejsc w stolicy należy Pole Mokotowskie, Forty Bema, Kępa Potocka, Las Bemowski, Kampinoski Park Narodowy i inne. Z pewnością, poza miejscami gęstszej zabudowy, psy będą dobrze czuły się w lasach okalających stolicę.