Siatka zabezpieczająca przeciw ptakom

Jednym z atutów mieszkania jest przestronny balkon, na którym możemy hodować ukochane kwiaty, wypić popołudniową kawę, odpocząć i wywiesić pranie. Niestety, bardzo często nasz balkon przejmuje ptactwo, najczęściej gołębie. Ptaki te są dość natarczywe i dokuczliwe, potrafią skutecznie zniszczyć radość z posiadania balkonu. Jest to szczególnie dotkliwe na wyższych kondygnacjach, na których gołębie uwielbiają budować gniazda. Nie zdajemy sobie sprawy, że często nieświadomie przyczyniamy się do takiego zachowania, np. poprzez dokarmianie. Gołębie przyzwyczajają się do konkretnego miejsca, a balkon, na którym z łatwością znajdują pożywienie staje się ich domem. Kiedy taka sytuacja dotyka nas osobiście zaczynamy szukać sposobu na odstraszenie ptaków. Jak zrobić to skutecznie?

Najskuteczniejszy sposób ochrony balkonu przed ptactwem

Małe ptaszki, które dokarmiamy za pomocą karmnika są nieszkodliwe, ale gołębie potrafią zająć się hodowanymi przez lata kwiatami na balkonie lub pozostawiać liczne ślady odchodów. Istnieje kilka sposobów na odstraszenie niechcianego ptactwa. Dość często spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie na balkonie sztucznego, dużego kruka. Czasem umieszczamy odstraszacze zapachowe i dźwiękowe, te natomiast mogą przeszkadzać naszym sąsiadom.

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia balkonu jest siatka przeciw gołębiom. To ona całkowicie uniemożliwia dostanie się ptaków do naszej przestrzeni balkonowej. Siatka przeciw ptakom to zabezpieczenie dające 100% pewności, że żaden ptak nie zakłóci nam letniego odpoczynku na balkonie. Siatka przeciw gołębiom nie zabiera światła słonecznego, dodatkowo jest ledwo widoczna dla przechodniów. Dodatkowe zastosowanie to zabezpieczenie dla naszego domowego zwierzaka. Wypadnięcie kota przez balkon to niestety bardzo często zjawisko.

Siatka ochronna przed gołębiami – montaż siatki przeciw ptakom

Odchody gołębi to źródło grzybów, wirusów i bakterii. Najlepszym rozwiązaniem będzie polietylenowa siatka, która nie tylko stanowi skuteczną ochronę, ale nie umniejsza walorów estetycznych naszego balkonu. Siatki z polietylenu są odporne na deszcz, warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, cieszą się też odpornością na mróz. Siatka odporna na te właściwości to siatka na długie lata.

W celu zabezpieczenia balkonu od góry do dołu wykonujemy montaż siatki po zewnętrznej stronie barierki. Przy takim montażu siatki w pełni chronimy nasz balkon przed niechcianym ptactwem. Aby ograniczyć możliwość zaplątania się ptaka w zabezpieczenie siatka przeciw gołębiom musi być odpowiednio napięta. Wielkość oczek siatki to 50 mm x 50 mm, jest to wystarczająca ochrona przeciw dużym ptakom. Jeśli naszym problemem są także mniejsze ptaszki, np. gołębie, to możemy zdecydować się na rozmiar oczka o splocie 28 mm x 28 mm lub 19 mm x 19 mm. Możliwy jest także montaż siatki w celu zabezpieczenia okien. W ofercie są siatki ochronne , które mają montaż inwazyjny lub bezinwazyjny – bez wiercenia. Podaj wymiary balkonu i prześlij zdjęcia.