Jak rozmnożyć papugi?

Bardzo popularne stało się w ostatnim czasie trzymanie ptaków w domu. Szczególnie jeśli chodzi o papugi. Ludzie szczególnie się na nie decydują, ponieważ są one małe i nie klatki z nimi nie zajmują zbyt dużo miejsca. No i nie ma z nimi tylu zamieszania. W niniejszym artykule zostaną szczególnie omówione papużki faliste.

Papugi faliste

Papugi te są jedne z najpopularniejszych papug na całym świecie. Dlatego tak ludzie często się na nie decydują. Dodatkowo ważne jest to, iż rozmnażanie papug falistych nie jest czymś skomplikowanym. Jeśli zatem chcemy mieć więcej papug wystarczy przeczytać jak to zrobić i po problemie. Ważne jest przede wszystkim to, aby wiedzieć jak dokładnie wyglądać ma budka lęgowa. Powinniśmy także wiedzieć kiedy jest najlepszy okres lęgowy i jak później pielęgnować samicę i maluchy.

Jak rozmnożyć papugi

Przed planowaniem rozmnażania powinniśmy poczytać jak dobrze dobrać parę papug falistych do siebie. To jest podstawa. Bez tego nic się nie uda. Papugi przede wszystkim muszą być zdrowe i dojrzałe płciowo. Ważne jest to, aby papugi nie były spokrewnione i najlepiej jakby się już znały. Wtedy to oznacza, że już się do siebie przyzwyczaiły i łatwiej będzie je połączyć w pary. Dodatkowo znaczącym aspektem jest zapewnienie odpowiednich warunków do rozrodu. Klatka powinna znajdować się tam, gdzie nie jest zimno. Musi być stała temperatura w pomieszczeniu. Może też być dużo światła naturalnego. To na pewno będzie sprzyjało rozmnażaniu. Jak już to mamy zapewnione teraz przyszedł czas na wybór budki. Dla tego rodzaju papug musi być ona oczywiście drewniana. Muszą znajdować się w niej trociny, co by było papudze wygodnie. Najlepiej by było tam ciemno. Jak już wszystko będzie ok to trzeba czekać na działanie papug. Samica składa jaja już po ok 7 dniach od pierwszej kopulacji. Papuga wysiaduje jaja ok 18 dni. Wielokrotnie nimi obraca. Dodatkowo na jej brzuchu tworzy się plama lęgowa, która tworzy odpowiednią temperaturę. Pisklaki rodzą się ślepe i oczywiście bez piór. Samica na początku karmi je wydzieliną z żołądka gruczołowego.

Podsumowując niniejszy artykuł to jeśli ktoś bardzo chce, aby jego papugi miały małe pisklaki to powinni dobrze się do tego przygotować. Nie można dopuścić, aby samiec wchodził do budki. A i samemu nie można często zaglądać do niej poprzez otwierany dach.